Bezpłatne testy na alkomacie

Mieszkańcy Jeleniej Góry i turyści, którzy planują wsiąść za kierownicę, a mają wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości mogą to sami bezpłatnie sprawdzić. W Komisariatach Policji w Jeleniej Górze, Cieplicach, Kowarach, Karpaczu i Szklarskiej Porębie w miejscu ogólnodostępnym zamontowane zostały alkomaty. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy są poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narażają się na poważne konsekwencje prawne.

 

Urządzenia do badania stanu trzeźwości zostały zamontowane we wszystkich Komisariatach Policji na terenie działania KMP w Jeleniej Górze. Kierowcy, którzy maja wątpliwość co do swojego stanu  trzeźwości mogą przyjść do komisariatu i  samodzielnie takie badanie przeprowadzić. Sprawdzenie jest bezpłatne.

Urządzenia te są bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i eliminowania z ruchu, tych którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Wielu nietrzeźwych kierowców zatrzymywanych przez policję to osoby, które usiadły za kierownicę następnego dnia po wypiciu alkoholu. Większość z nich czuła się na tyle dobrze fizycznie, że zdecydowała się prowadzić auto, nie mając świadomości zagrożenia i łamania prawa.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych. Pamiętajmy, że nawet najmniejsze ilości alkoholu w organizmie mogą pogorszyć zdolność do prowadzenia pojazdu i oceny sytuacji.

Piłeś ? Nie prowadź pojazdu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *